Miasto i Gmina Piwniczna – Zdrój oraz Dyrektor Biegu Popradzkiego Marian Dobosz serdecznie dziękują za udział wszystkim miłośnikom narciarstwa biegowego, którzy uczestniczyli w IV Biegu Popradzkim na trasach narciarstwa biegowego na Obidzy.

Równo o godz. 12:00 dnia 29 stycznia 2017 roku w słonecznej scenerii ze startu wspólnego stylem klasycznym [CL] wystartowali na dystansie 14 km kobiety oraz na dystansie 21 km mężczyźni, dodajmy, że jedna pętla mierzyła 7 km.

W kategorii OPEN KOBIET najlepsza była Edyta Olcoń [Skipol.pl Team], która pokonała dwie pętle w czasie 00:50:19, na drugim miejscu uplasowała się Marta Naglik [Skipol.pl Team biegówki z Zakopanem] z czasem 00:53:34 a na trzeciej pozycji zameldowała się na mecie Małgorzata Gąsienica [Gąsienica Sport] z czasem 00:55:18.

Natomiast w kategorii OPEN MĘŻCZYZN najlepszy był Wojciech Pelczar [MUKS Podkarpacie Jedlicze/AZS PWSZ Krosno], który pokonała trzy pętle w czasie 00:59:04, na drugim miejscu uplasował się Jakub Twardowski [AZS Zakopane] z czasem 01:02:37 a na trzeciej pozycji zameldował się na mecie Paweł Bubula [Skipol.pl Team] z czasem 01:04:28.

Przypomnijmy, że bieg jest wliczany i punktowany do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski PZN Amatorów w biegach narciarskich sezon 2016/2017.