KOMUNIKAT ORGANIZATORA Z DNIA 09.03.2018 r. Uprzejmie informujemy, że X Bieg Podhalański im. Jana Pawła II zostaje odwołany. W związku z tym, wszystkim zaangażowanym w organizację, sponsorom, patronom medialnym serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji tegorocznych zawodów. Niestety, w tym roku nie udało nam się ich przeprowadzić ze względu na małą ilość śniegu. Z podobnym problemem spotkało się wielu organizatorów biegów i musieli odwołać lub przesunąć zawody.

Cieszymy się bardzo z dużej liczby zgłoszeń internetowych oraz dużego zainteresowania zawodami i już dzisiaj zapraszamy do Nowego Targu na przyszłoroczny Bieg Podhalański. Liczymy na Waszą obecność!


Ze sportowym pozdrowieniem
Jadwiga Guzik- Dyrektor X Biegu Podhalańskiego

INFORMACJE:

KOMUNIKATY:

KOMUNIKAT ORGANIZATORA Z DNIA 05.02.2018 r.

Zmiana terminu Biegu Podhalańskiego!

Zawiadamiamy, iż zaplanowany na dzień 10 lutego 2018 X Bieg Podhalański zostaje przeniesiony na inny termin. Powodem jest brak wystarczającej ilości śniegu do przygotowania trasy biegowej. Nie podajemy konkretnego terminu przesunięcia zawodów z uwagi na prognozy pogody, które w najbliższym czasie nie zwiastują opadów śniegu na Podhalu. Termin zawodów zostanie ustalony jak tylko warunki atmosferyczne pozwolą na przygotowanie trasy biegowej. Prosimy o śledzenie komunikatów na stronie internetowej www.bieg.nowytarg.pl, w których będziemy powiadamiać o panujących warunkach i o wyznaczeniu nowego terminu zawodów.

Ze sportowym pozdrowieniem, Jadwiga Guzik- Dyrektor X Biegu Podhalańskiego

Dystan zaliczany do Mistrzostw i Pucharu Polski PZN Amatorów w biegach narciarskich

 • Dystans - 30 km - start godz. 11:00 2x15 km (Mistrzostwa Polski Amatorów PZN oraz Puchar Polski PZN Amatorów w Biegach Narciarskich dystans 30 km (K) 30 km (M) dla kategorii wiekowej K I-II-III-IV)
 • Dystans - 15 km - start godz. 11:10 (Mistrzostwa Polski Amatorów PZN oraz Puchar Polski PZN Amatorów w Biegach Narciarskich dystans 15 km (K) 15 km (M) dla kategorii wiekowej K V-VI)

Do 7 lutego 2018 r. zgłoszenia należy składać on-line poprzez internetowy formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www biegu.

W dniu 9 lutego 2018 r. zgłoszenia należny składać osobiście w biurze zawodów na lotnisku w Nowym Targu od godz. 11:00 do 18:00, oraz w dniu 10 lutego od godz. 8:00 do 10:00.

Zawodnicy niepełnoletni nie mogą brać udziału w biegu na dystansie 30km.

Młodzież do 18 lat, ma prawo startu na dystansie 5 km i 15 km za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.

Opłata startowa:

 • Zgłoszenie do dnia do dnia 4 lutego 2018 r.
  • 30 zł - osoby dorosłe
  • 10 zł - dzieci i młodzież do 18 roku życia (2000 r.)
 • Zgłoszenie od 5 do 10 lutego 2018 r.
  • 50 zł - osoby dorosłe
  • 20 zł - dzieci i młodzież do 18 roku życia (2000 r.)

Opłaty należy dokonywać gotówką w biurze zawodów przy odbiorze numeru startowego.