2016 roku odbędzie się dwudziesta dziewiąta edycja Bieszczadzkiego Biegu Lotników. W sobotę odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży a w niedzielę (7.02) Bieg Główny oraz biegi towarzyszące. Pierwszy bieg odbył się w 1987 roku na trasie Ustjanowa - Czarna. Inicjatorem i wieloletnim Komandorem biegu był wybitny działacz sportowy, wieloletni Prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego Pan Stanisław Nahajowski. 

Trasy do narciarstwa biegowego w Ustjanowej Górnej położone zaraz koło Ustrzyk Dolnych należą do najciekawszych w Polsce. Jako jedne z nielicznych posiadają homologację FIS, dzięki której można na nich rozgrywać zawody rangi międzynarodowej. Malownicze położenie na stokach Żukowa oraz urozmaicone ukształtowanie terenu sprawia, iż podczas biegania obok walorów czysto sportowych można docenić także te estetyczne.

Pętle podzieliliśmy na trasę rekreacyjną (niebieską) oraz wyczynową (czerwoną). Na trasie wyczynowej jest wiele zjazdów, czasami ostrych, w związku z czym nie polecamy jej początkującym biegaczom. Do tras można bezpośrednio dojechać autem, znajduje się przy nich parking i toalety. Trasy są ratrakowane.

KOMUNIKAT ORGANIZATORA z dnia 3.02.2016:

INFORMUJEMY, ŻE ZE WZGLĘDU NA BARDZO DUŻE OCIEPLENIE I OPADY DESZCZU JAKIE MIAŁY MIEJSCE OD 1-szego do 3-go LUTEGO JESTEŚMY ZMUSZENI PRZEŁOŻYĆ BIEGI ZAPLANOWANE NA 6-7.02.2016 NA INNY TERMIN.

JESZCZE W PONIEDZIAŁEK  (1.02) WARUNKI (ŚNIEG NA PĘTLI 2 KM) POZWALAŁY Z UMIARKOWANYM OPTYMIZMEM PATRZEĆ NA SZANSE PRZEPROWADZENIA ZAWODÓW 7 LUTEGO. Dzisiaj korzystać można z jedynie kilkusetmetrowego odcinka trasy, ale to za mało, aby mogły odbyć się zawody.

NOWY TERMIN USTALONY ZOSTANIE NATYCHMIAST, GDY WARUNKI ŚNIEGOWE NA TRASIE POZWOLĄ NA BEZPIECZNE PRZEPROWADZENIE ZAWODÓW, O CZYM POINFORMUJEMY W ODRĘBNYM KOMUNIKACIE na stronie: www.bieglotnikow.pl ORAZ W PARTNERSKICH MEDIACH.

Pozdrawiam
Krzysztof Lachowski
Sekretarz Zawodów